Графік роботи: Пн-Пт: з 8:00 до 17:00 (GMT +2)

Відділ продаж

+38 (067) 826-59-02

Про нас Блог

Телятники

Виростити здорових і повноцінних тварин - основне завдання тваринника. Від того, в яких умовах утримується і з якою турботою вирощується молодняк, залежить те, наскільки здоровим буде велика рогата худоба. І далеко не останню роль в зазначених умовах утримання грають телятники.

Якими б не були споруди для утримання молодняку ​​- класичні телятники, ангари або тенти - вони повинні відповідати санітарно-гігієнічним нормам, а також бути зручними в експлуатації. Будівництво телятника має вестися з неодмінним урахуванням цих двох основних вимог.

Кожен проект будівництва телятника індивідуальний і враховує особливості регіону, а також побажання клієнтів. Розмір телятника безпосередньо залежить від снігового і вітрового навантаження. Залежно від клімату регіону телятник за бажанням утеплюють. Важливо, щоб в телятнику підтримувався оптимальний мікроклімат - в перші дні життя особливо важливо запобігти можливості утворення протягів і підвищенню вологості в телятнику. Для цього підлоги в клітинах роблять гратчасті, а телята утримуються на глибокій солом'яній підстилці. При цьому важливо проводити зміну підстилки в міру зволоження.

Розміри телятника визначаються від виробничих і економічних умов, а також в залежності від природно-кліматичних особливостей регіону, щоб не виникло труднощів із забезпеченням молодняка кормом.

Добре служать цілям вирощування міцного молодняку ​​телятники з профілактичними блоками. Такі блоки зазвичай роблять з ізольованим входом. Крім того, блоки повинні бути забезпечені клітинами або будиночками для індивідуального утримання телят, щоб хворі тварини не контактували один з одним, а також для зручності роботи ветеринарів. Систему каналізації та вентиляцію в профілактичних блоках бажано конструювати автономну. Це допоможе вберегти телятники від поширення в них хвороб.

Для здорових же телят застосовується, як правило, групове утримання (з підбором в одній групі телят однакового віку і статі). З цією метою телятники діляться перегородками на секції, в кожній з яких містяться окремі групи молодняка.

Будівництво телятника передбачає врахування вікових груп молодняку ​​і своєчасне їх переміщення по спорудженню, у міру зростання особин ВРХ.

Прийнято розділяти молодняк на кілька вікових груп:

1. Телята віком до 3-х місяців.

2. 3-6 місяців.

3. Від 6 місяців і вище.

Для кожної з цих вікових груп тварин необхідні свої умови утримання. Як правило, всі вікові групи містяться всередині однієї споруди, але в різних секціях. Дані секції обладнані груповими клітинами, в кожному міститься від 10 до 20 особин. Клітини розташовуються по рядах, між клітинами і рядами необхідно обов'язково створити простір для обслуговуючого персоналу і техніки. В рядах працюють спеціальні збиральні машини, що вивозять відходи життєдіяльності телят. У кожній клітині необхідно встановити годівниці і поїлки.

Рекомендоване місце на одного теляти до 6 місяців становить 3-4 квадратних метра, а для теляти у віці від 6 місяців - вже 6 кв.м. У багатьох Європейських господарствах давно застосовують технологію холодного утримання молодняку. В умовах від -3 до -7 С телята відчувають комфорт і успішно розвиваються. Крім того, така температура сприяє загартовуванню поголів'я і знижує ризик поширення хвороб та інфекцій. Для того, щоб телята не замерзали на підлозі, туди кладуть солом'яні підстилки, особливо в перші місяці життя. Природне покриття досить дешеве і в той же час зберігає тепло. Своєчасна його заміна легко здійснюється за допомогою обслуговуючого персоналу та спеціальної техніки.

Залиште заявку на безкоштовний розрахунок бюджету

Якщо ви бажаєте почати проектування нового тваринницького комплексу, а може вирішили модернізувати або реконструювати вже існуючу дерев'яну ...

З питань співпраці звертайтесь
Завідувач відділом - Вельгас Олег Леонідович