Оксидування деталей
Срібні вироби, або вироби з срібним покриттям обробляють хімічним або електрохімічним методом. Такий процес обробки називається оксидуванням. Хімічний і електрохімічний процеси оксидування виробляються в спеціальних розчинах і електролітах, основним компонентом яких є діохромат калій. Існують процеси безбарвного і кольорового оксидування. Кольорове оксидування надає оброблюваним предметам забарвлення різних відтінків: чорного, коричневого, сірого, синього та інших. Готові оксидовані вироби полірують м’якими латунними щітками для додання природного блиску. Якісно виконана оксидована поверхня повинна бути однотонною, рівною, без колірних переходів.
Термічний спосіб оксидування металів здійснюється за допомогою нагрівання виробу водяною парою або киснем. Наприклад, такий вид оксидування, як вороніння, застосовується до низьколегованих видам сталі і заліза, і проводиться в печах з температурою 300-350 ° С, або при повітряному нагріванні виробу до необхідного кольору. Леговані види сталі оксидують при температурі 400-700 ° C. Залізно-нікелеві сплави піддаються оксидуванню, обробляючись при 400-800 ° С протягом 30-90 хвилин. Термічне оксидування — найважливіша операція планарної технології. Діелектричні плівки, що утворюються при оксидуванні, захищають напівпровідникові структури від впливу зовнішніх факторів і ізолюють активні області дискретних напівпровідників та інтегральних схем. Найчастіше подібне оксидування застосовують для виготовлення структур з кремнію. На початку 80-х років, при виробництві великих кремнієвих інтегральних схем, оксидування проводилося при високому тиску.
Хімічний спосіб оксидування металів застосовується для пасивації поверхні, щоб запобігти корозії, а також для нанесення декоративних шарів на кольорові і чорні метали. Перед хімічним оксидуванням майбутній виріб обробляють окисними розплавами і розчинами. По завершенні оксидування, виріб обполіскують, просушують, іноді промаслюють і обробляють окислювачами.
Гальваніка — ще один спосіб оксидування. Він широко застосовується у виробництві електронних елементів і радіодеталей. Гальванічне покриття діє як захисний шар, що захищає тонкі деталі від впливу навколишнього середовища. Готовий сплав наносять на метал електрохімічним методом.
Для досягнення декоративної функції застосовується хромування деталей. Хромове покриття має красивий синій відтінок і не втрачає свого зовнішнього вигляду навіть при нагріванні до 500 ° С. Добре відполіровані хромові покриття мають здатність чудово відображатись. Хромування дуже широко поширене в усіх галузях промисловості.
Якщо ви бажаєте почати проектування нового тваринницького комплексу, а може вирішили модернізувати або реконструювати вже існуючу дерев'яну ...